T-rex on tour

t rex on tour 3
63 / 100

Wspaniała opowieść o przyjaźni chłopca z dinozaurem. 

 

“T-rex w trasie ” to niesamowita opowieść o chłopcu, który koresponduje z dinozaurem, który wyjechał w daleką podróż. Muzeum wysyła dinozaury w trasę I jeden z nich T-rex nie zapomina o zaprzyjaźnionym Maxie więc wysyła mu pocztówki, listy i relacjonuje swoje odległe przygody.

t rex on tour 5

Podczas wymiany krótkich notatek i listów – wszystkich, za wyjątkiem jednego  e-maila, napisanych odręcznie, Rex opisuje relację z dżungli, miasta i innych, nieokreślonych miejsc. Kiedy chłopiec dowiaduje się,że jego przyjaciel z dżungli leci prosto do miejsc pokrytych śniegiem, gdzie temperatura jest o wiele niższa, Max  wysyła dinozaurowi czapkę, aby nie zmarzł. W pewnym momencie okazuje się, że jego olbrzymi przyjaciel ma dziwne uczucie w brzuchu, co Max diagnozuje jako uczucie tęsknoty. Dlatego postanawia przesłać mu swojego pluszaka, króliczka, który zawsze pomogą w takich chwilach. W pisaniu i wysyłaniu listów pomagają mu oczywiście  rodzice. Po długiej wyprawie prehistoryczne gady wracają do swojego muzeum, a Max już czeka,żeby się z nimi przywitać ,oczywiście najbardziej nie może doczekać się Rexa, któremu przynosi  piękną laurkę z napisem „Witamy w domu”.

t rex on tour 4

Pięknie opisana przyjaźń polegająca między innymi  na dbaniu o siebie nawet na odległość.  Motyw przewodni książki – korespondencją między małym chłopcem a dinozaurem, czyni tę opowieść szczególnie wyjątkową , bo pisanie i wysłanie pocztą listów to coś co niedługo będziemy mogli  zobaczyć już w tylko  w książkach lub na filmach. Czy pisanie listów stanie się historią , tak jak życie dinozaurów? Myślę,że „T-rex on tour” może zachęcić dzieci do nawiązania korespondencji z przyjacielem lub członkiem rodziny, który mieszka w innym mieście czy kraju, oczywiście jeśli pomogą mu w tym rodzice. Uwielbiamy książki po angielsku dla dzieci, które inicjują jakąś nową rodzinną tradycję i sprawiają, że dziecko spędza więcej czasu z rodzicami np. pisząc i wysyłając wspólnie list.

t rex on tour 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *