Little Red and Very Hungry Lion recenzja książki.

Little Red and Very Hungry Lion 4
63 / 100

Little Red and Very Hungry Lion

Little Red ma za zadanie zanieść chorej  cioci Rosie koszyk smakołyków  i lekarstw. Po drodze spotyka bardzo głodnego Lwa. Lew chętnie pożarłby małą dziewczynkę, jednak plan Lwa nie działa tak, jak zamierzał.
Little Red and Very Hungry Lion to nowoczesna książka po angielsku dla dzieci, można powiedzieć tropikalna wersja Little Red Riding Hood. Pełna humoru i pięknych, barwnych ilustracji.

 

Little Red and Very Hungry Lion 1

Z pewnością każdy z Was słyszał kiedyś historię o Czerwonym Kapturku. Jest to klasyk, który ma mnóstwo fanów. Jeśli jesteś jednym z nich, musisz poznać nowa wersję tej uroczej, zabawnej i dowcipnej opowieści o Little Red Riding Hood podkreśloną kulturowym akcentem. Główną bohaterką tej nowej powieści jest mała dziewczynka mieszkająca w Afryce, grającą rolę Little Red. Historia ma afrykańską scenerię sawanny z bardzo bujnym krajobrazem, pełnym różnorodnych zwierząt.

 

Little Red and Very Hungry Lion 2

Zamiast odwiedzać babcię, Little Red udaje się do ciotki, która  cierpi na okropną wysypkę. Little Red postanawia ją odwiedzić i przynieść cioci lekarstwo. Wyrusza na wędrówkę przez safari, pod wysokimi żyrafami, nad śpiącymi krokodylami, obok ryczących małp i surykatek, zanim postanowiła odpocząć pod drzewem, gdzie znajduje cień. Oczywiście pod tym samym drzewem czeka bardzo głodny lew. Szybko myśląc, wpada na „sprytny” plan, by najpierw dostać się do domu cioci. Jego plan polega na tym, by ukryć ciocię w szafie, przebrać się i udawać, że jest nią, a następnie zjeść na deser zarówno Małego Czerwonego, jak i ciotkę. Ale Little Red jest bardzo inteligentną dziewczynką , której plan okazuje się dużo sprytniejszy.  Zamiast pytać Ciocię, czemu ma takie wielkie oczy, pyta ją czemu ma takie brzydkie , splątane włosy.  Little Red robi więc Lwu nową fryzurę wraz z warkoczami i ładnymi czerwonymi kokardkami związanymi na końcach. Po pytaniu czemu ma takie brzydkie żeby, myje mu je i ubiera go w sukienkę z falbankami i różowymi sercami. Lew ma już dość i wydaje z siebie ogromny ryk krzyczący „STOP!”, Ale to nie wystarczy, aby przestraszyć Little Red. Dziewczynka zwraca mu tylko uwagę i uczy dobrych manier.  Ostatecznie Lew i Mała Czerwona zawierają pakt i zostają przyjaciółmi.

Podsumowując, każdy element tej książki dla dzieci został dopracowany do perfekcji. Przezabawna treść, z mądrą puentą  ubrana w piękne, urocze ilustracje. Do takich książek wraca się z przyjemnością!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *