Mouseton Abbey – The Missing Diamond recenzja książki

Mouseton Abbey – The Missing Diamond recenzja książki 2
69 / 100

Poznaj rodzinę Mouseton i jej pracowników, którzy zamieszkują wielepokojową posiadłość w opactwie Mouseton. W książce po angielsku dla dzieci, w każde Serowe Święta, rodzina Mouseton organizuje bankiet, na którym każda mysz ma szansę potrzymać Wielki  Serowy Diament i wypowiedzieć świąteczne życzenie. Wszyscy przygotowują się do tegorocznej imprezy, kiedy Lord Mouseton, bardzo zapominalska mysz, gubi cenny diament! Rozgrywa się dramat, myszy łączą siły, aby znaleźć diament przed podaniem świątecznego obiadu. Czy Serowe Święta zostaną zrujnowane? A może myszki  zdążą znaleźć Serowy Diament na czas? Odkryj historię opactwa Mouseton, aby się o tym dowiedzieć. . .

Mouseton Abbey – The Missing Diamond recenzja książki 4

 

 

Mouseton Abbey miłośc od pierwszego przeczytania

Chociaż osobiście widziałam kilka odcinków znanego na całym świecie serialu telewizyjnego Downton Abbey i szczerze przyznam nie przepadam za nim… jestem całkowicie zakochana w książce Mouseton! Kocham myszy zarówno w prawdziwym życiu, jak i w fikcji. Myślę, że są urocze, zwłaszcza gdy są przebrane za postacie ludzkie. To, co sprawia, że myszy Mouseton są dla mnie wyjątkowe, to fakt, że są wykonane na szydełku. Myszy są jedynymi elementami zrobionymi z nici w książce – większość książki jest zilustrowana kilkoma zdjęciami przedmiotów dodających realistycznego charakteru historii. Najbardziej urzekły mnie imiona głównych bohaterów,  imię każdej mysz pochodzi od nazwy sera, o niektórych nie słyszałem i chciałbym je spróbować  np. (Raclette).

 

Mouseton Abbey – The Missing Diamond recenzja książki 1

Moje ulubione charakteryzacje myszy to: Raclette, nie tylko ze względu na jej imię, ale lubię również jej uroczy strój pokojówki,  Lady Mozzarella – druga córka – jest pięknie ubrana na różowo, a gwiazdą w rodzinie jest Lady Fontina, najmłodsza córka. Wszystkie stroje wykonane są z niezwykłą dokładnością co sprawia że ich urok naprawdę przyciąga uwagę czytelnika. Myślę, że nie jeden dorosły czytelnik chciałby posiadać kolekcję tych niesamowitych myszek. Cała oprawa książki oraz jej przezabawny tekst sprawił,że książka stała się jedną z moich ulubionych historii, do której chętnie będę powracać.

Mouseton Abbey – The Missing Diamond recenzja książki 2

Książka wydana jest w dużym formacie i w twardej okładce. 18 stron. Jest to jedna z moich ulubionych książek dla dzieci

 

Recenzja pobrana i przetłumaczona ze strony:

http://nayusreadingcorner.blogspot.com/2013/10/review-guest-blog-post-mouseton-abbey.html

One thought on “Mouseton Abbey – The Missing Diamond recenzja książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *