The Disgusting Sandwich by Gareth Edwards and Hannah Shaw recenzja książki

Disgusting sandwich
72 / 100

The Disgusting Sandwich

Co robisz, jeśli kanapka spadnie Ci na podłogę? Czy uznajesz zasadę trzech sekund? Czy to zależy od tego, jak dobra jest ta kanapka ?! Ja przestałem się tak martwić, kiedy moja córka zaczęła  raczkować i pewnego dnia w kawiarni odkryłem, że pod czyimś stołem zajada okruchy i kłaki kurzu, na szczęście, bez żadnych niepożądanych efektów!

W tej książce dla dzieci po  angielsku, biedny Borsuk, jest bardzo, bardzo głodny. W parku dostrzega chłopca, który trzyma kanapkę z masłem orzechowym i świeżutkim chlebem..pycha.  Nagle chłopiec przypadkowo upuszcza ją w piaskownicy. Mała dziewczynka widzi to i mówi, że to obrzydliwe i teraz nie można tego zjeść. A co z borsukiem? Czy nadal ma ochotę na tę pyszną kanapkę?

 

Disgusting sandwich 1

Borsuk nie wydaje się zniechęcony odrobiną piasku i próbuje zdobyć kanapkę, ale niestety wiewiórka przybywa tam pierwsza i zabiera ją na drzewo dla swojej rodziny. Jej wiewiórkowe dzieci nie potrafią się nią podzielić, kłócą się o nią i kanapka spada do stawu. Matka wiewiórka patrzy w dół i mówi dobrze … nie możemy jej teraz zjeść. To obrzydliwe.

Ci z was, którzy są bardziej spostrzegawczy, mogliby się domyślić, że teraz historia będzie się powtarzać i  rzeczywiście kanapka stanie się coraz bardziej obrzydliwa w miarę upływu dnia, aż w końcu jest pokryta piaskiem i błotem, mrówkami, piórami, śluzem i ślimakami ! Ugh! Ale kiedy Borsuk w końcu ją dorwie, czy mimo wszystko postanowi ją zjeść, czy też okaże się to  dla niego zbyt obrzydliwe ?!

Disgusting sandwich 3

Historie z powtarzającym się elementem świetnie nadają się dla dzieci, które z chęcią wypowiedzą słowa podsumowujące  na każdej stronie: „to obrzydliwe”! To zabawna opowieść, która jest doskonale napisana i znakomicie współgra ze śmiesznymi ilustracjami. !  Podoba mi się, że Borsuk ma na sobie wesołą apaszkę, a także to, że żaba ma żółte kalosze! Borsuk jest ujmujący i fajnie jest patrzeć, jak walczy o kanapkę, za każdym razem po prostu tracąc swoją szanse dzięki poślizgnięciu się na skórce od banana lub uderzeniu piłką tenisową w głowę. Mimo to nie poddaje się, a my w międzyczasie widzimy, że kanapka staje się coraz bardziej obrzydliwa!

Disgusting sandwich 2

Koniec jest zabawny i nieoczekiwany. Nie czytaj dalej, jeśli chcesz zostać zaskoczony! Borsuk, gdy w końcu zdobywa kanapkę, która jest pokryta piaskiem , błotem, piórami, mrówkami oraz śluzem i ślimakami, stwierdza że kanapka jest jedna zbyt obrzydliwa i  zjada…. obślizgłe ślimaki! Zaskakujący zwrot akcji rozbawi każdego członka Waszej rodziny, gwarantuję to. Jest to z pewnością książka, do której można powracać wielokrotnie, moja córka mogłaby słuchać tej historii bez przerwy.

Disgusting sandwich 4


Hannah Shaw

Hannah Shaw urodziła się w wielodzietnej rodzinie. Jak najstarsze dziecko, starała się być we wszystkim dobra; od jazdy na rolkach po gimnastykę. Hannah szybko zdała sobie sprawę, że nie ma wielkiej szansy na zdobycie złotej medalistki, więc zrezygnowała ze sportu i skupiła się na rysunku i pisaniu opowiadań!

Później Hannah dostała się na studia na  uniwersytecie w Brighton, robiąc dyplom z ilustracji. Wkrótce zaraziła się obsesją na punkcie tworzenia książek. Zainspirowana miłością do zwierząt futerkowych, Hannah napisała i zilustrowała swoją pierwszą książkę z obrazkami Evil Weasel. Hannah mieszka obecnie w małym domku w Cotswolds ze swoim mężem Benem i psem Ren. Jej nadmiernie aktywna wyobraźnia podsyca jej coraz to nowe pomysły, więc na pewno nie raz zetkniemy się  z jej twórczością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *