pirates at the supermarket recenzja książki dla dzieci 2
|

Recenzja „Pirates at the Supermarket”

Timothy Knapman napisał ponad 50 ilustrowanych książek dla dzieci. Jego fantastyczna seria „Dinozaury w supermarkecie” odniosła ogromny sukces, stąd też wziął się pomysł na napisanie części o piratach, którzy również potrafią narobić zamieszania. Przesłanka jest prosta – w supermarkecie kryją się piraci, których widzi tylko mały narrator – a kiedy mówi o nich mamie, odpowiada mu na to, żeby się nie wygłupiał… Dopiero gdy piraci wyciągają armaty ( na szczęście, amunicją są głównie słodkości) zauważają to pracownicy supermarketu.

pirates at the supermarket recenzja książki dla dzieci 4

Tekst rymuje się z łatwością, co sprawia że jeszcze przyjemniej się go czyta, a Knapman często zwraca się do czytelnika, prosząc abyś to „ty”, również dostrzegł piratów. Przezabawne ilustracje … schowany pirat w głębokiej zamrażarce, stopy wystające na stoisku z ziemniakami, gdzie jeszcze schowali się sprytni piraci? To właśnie Ty musisz ich odnaleźć.

pirates at the supermarket recenzja książki dla dzieci 1

Niesamowicie barwne detale: kotwice, papugi i flagi!Pełno ich w sklepie, ale i tak nikt ich nie zauważa.
Zakończenie to słodki zwrot akcji – pracownicy supermarketu ze zdziwieniem patrzą  na nowo utworzone stoisko ryb w kształcie statku. Czy to oznacza,że piraci już nigdy nie zamierzają opuścić ten supermarket?

pirates at the supermarket recenzja książki dla dzieci 3

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.