Recenzja Superworm 2
|

Recenzja książki dla dzieci „Superworm” Julia Donaldson, Axel Scheffler.

Superworm

Superworm jest długi i silny i jest prawdziwym bohaterem. Tak właśnie uważają wszystkie insekty w jego okolicy. Zawsze przychodzi na ratunek, gdy pojawiają się kłopoty. Gdy małej Ropuszce grozi przejechanie na głównej drodze,  Superworm zamienia się w lasso i ratuje małą żabkę przed nadjeżdżającymi kołami. Innym razem Żuczek wpada do studni, a Superworm przekształca się w żyłkę wędkarską, aby go uratować. W rzeczywistości Superworm może zmienić się we wszystko, co czyni go bardzo przydatnym i pomocnym przyjacielem.

Niestety w pobliżu mieszka wredna Czarodziejska Jaszczurka, a kiedy słyszy o mocach Superworma, rozkazuje swojemu słudze wronie, aby go znalazł i schwytał, co czyni. Jaszczurka następnie zmusza  Superworma do robienia tuneli w ziemi, aby znaleźć tam wiele ukrytych skarbów. Wszyscy przyjaciele Superworma są przerażeni, gdy dowiadują się, co się stało, i są zdeterminowani, aby go uwolnić. Czy będą w stanie wymyślić sprytny plan i uratować swojego, wielbionego superbohatera?

Recenzja Superworm 1

To kolejna bajeczna historia po angielsku dla dzieci nagradzanej laureatki Julii Donaldson, którą tak dobrze uzupełniają porywające ilustracje Axela Schefflera. Historia jest bardzo kreatywna, superworm między innymi może zamienić się w huśtawkę, zjeżdżalnię, karuzelę na wesołym miasteczku i hoola-hoop.

Podobnie jak w przypadku większości książek Julii Donaldson, historia jest całkowicie rymowana. Jest to genialne dla małych dzieci, które z przyjemnością dokończą rymowane słowa na końcu każdego wersu, a to pomoże im rozwinąć swoje wczesne umiejętności fonologiczne. Język jest żywy i nietrudny do zapamiętania, a ulubiony fragment:

Superworm is super-long.
Superworm is super-strong.
Watch him wiggle! See him squirm!
Hip, hip, hooray for SUPERWORM!

Stanie się ulubionym wierszykiem, każdego kto przeczyta tę książkę.

Recenzja Superworm 4

Ilustracje są idealne do tej historii, a jeśli znasz inne książki z tej serii, takie jak The Gruffalo lub Stick Man, będą miały one dla Ciebie bardzo znajomy charakter. Są bardzo zabawne z dużą ilością humoru i mnóstwem uroczych detali, na które warto zwrócić uwagę. Ogólnie rzecz biorąc, jest to fantastyczna książka, do której dzieci i ich rodzice będą chcieli często wracać. Jeśli masz już kolekcję Julii Donaldson i Axela Schefflera, na pewno zechcesz dodać do niej Superworm.

Recenzja Superworm 3

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.