odgrywanie scenek po angielsku

Odgrywanie scenek po angielsku – nauka poprzez zabawę

Odgrywanie scenek po angielsku

Głównym celem nauki języka obcego jest umiejętność swobodnej komunikacji. Nauka pojedynczych słów i zwrotów oraz konstrukcji gramatycznych to dopiero początek. Niestety, rozmowa na żywo po angielsku w środowisku naturalnym nie jest łatwo dostępna. Wyjazd do krajów anglojęzycznych jest dość kosztowny. Rozmowę po angielsku można jednak ćwiczyć na miejscu, w domu lub w klasie np. odtwarzając scenki. Jest to świetny sposób nauki nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Najmłodsi wprost uwielbiają zabawy polegające na naśladowaniu dorosłych w różnych codziennych sytuacjach w domu, w sklepie, czy w pracy. Takie zabawy warto wykorzystać również do nauki angielskiego! Jakie scenki możesz odegrać z dzieckiem, używając języka angielskiego?

W sklepie

Dzieci lubią bawić się w sklep, a zabawki będące imitacją sklepowej lady od wielu lat biją rekordy popularności. Choć takie zabawy odbywają się zwykle w języku ojczystym, warto lekko je zmodyfikować, wprowadzając język angielski. Zabawę w sklep można wykorzystać do nauki wielu różnych słówek i zwrotów. Oprócz oczywistych fraz stosowanych podczas wybierania produktów i płacenia za nie możesz poćwiczyć z dzieckiem naukę liczb i liczenia po angielsku oraz nazw produktów różnego typu: warzyw i owoców, słodyczy, przyborów szkolnych, zabawek, ubrań i wielu innych.

 

Pytanie o drogę

Często pierwszą sytuacją, gdy musimy porozmawiać z obcokrajowcem zagranicą, jest zapytanie o drogę. Dla wielu osób jest to poważny kłopot. Z tego względu scenki polegające na pytaniu o sposób dotarcia z punktu A do punktu B są często ćwiczone podczas lekcji języka angielskiego. Jak wprowadzić je podczas pracy z dzieckiem, by nie były one nudne? Warto połączyć je z zabawą w chowanie przedmiotów np. ulubionej zabawki! Na początku dziecko chowa zabawkę w innym pokoju, a następnie instruuje rodzica, którędy powinien iść, by ją odnaleźć. Potem następuje zamiana ról.

Odgrywanie scenek z książek dla dzieci

Książki po angielsku dla dzieci dostępne na rynku (m.in. w naszej księgarni) przedstawiają krótkie, proste historyjki, które dzieci uwielbiają słuchać i czytać! Ich zalety to prosty język, tematyka dostosowana do wieku i zainteresowań dziecka oraz wartości edukacyjne.Oprócz czytania i oglądania obrazków można wykorzystać książeczki po angielsku dla dzieci także w inny sposób np. do odgrywania scenek. Dziecko może wcielić się w głównego bohatera, a resztę postaci odgrywa rodzic. Potem następuje zamiana ról. Warto uatrakcyjnić zabawę zastosowaniem dodatkowych rekwizytów takich jak sztuczna broda św. Mikołaja (którą można później ozdobić tak jak w książce „Have Yourself a Hairy Little Christmas”), czy maska zwierzątka chodzącego po farmie (takiej jak farma z „Touch and Feel Farm”).

Użyto zdjęcia z portalu:

pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/karta

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.