książki po angielsku dla dzieci e1549054938739

Jakie elementy interaktywne można znaleźć w książkach po angielsku dla dzieci?

Dzieci uwielbiają poznawać świat wszystkimi zmysłami. Jest to dla nich nie tylko interesujące, ale także rozwijające. Choć ta prawda znana jest pedagogom już od dawna, dopiero od pewnego czasu jest wykorzystywana podczas tworzenia książek dla dzieci. W Polsce książki sensoryczne z elementami interaktywnymi wciąż są nowością i czasami ciężko znaleźć księgarnię, która je oferuje.
W Europie Zachodniej i w Ameryce Północnej takie książeczki dla maluchów robią furorę od wielu lat. Książeczki po angielsku dla dzieci importowane z Wielkiej Brytanii, Kanady i USA zawierają wiele interaktywnych elementów. Zachęcają dzieci do kontaktu z książką i do nauki pierwszych słówek. Jakie elementy interaktywne znajdziesz w książkach po angielsku dla dzieci?

Miękkie futerko do głaskania

 Dzieci uwielbiają zwierzęta, dlatego tak wiele z nich suszy rodzicom głowę, by mogli mieć pieska, kotka, albo chociaż chomika. Bajki i rymowanki o zwierzątkach należą do najczęstszych tematów w książkach dla dzieci. Najbardziej atrakcyjne z nich to te, które pozwalają na pogłaskanie futerka zwierząt przedstawionych na zdjęciach i obrazkach. Miękkie, przyjemne w dotyku imitacje futerka psa, kota lub owcy są chętnie głaskane przez maluchy. Takie elementy znajdziesz w książkach z serii Touch and Feel dotyczących zwierząt gospodarskich (Touch and Feel Farm i Touch and Feel Farm Animals), czy małych, niedorosłych jeszcze zwierzątek (Touch and Feel Baby Animals).  Niektóre książki po angielsku dla dzieci nie zawierają tego typu elementów w środku. Mają okładki zrobione z materiałów imitujących futerka zwierząt. Nalezą do nich m.in. książki Five Little Ducks i My First Bible.

[ux_products style=”bounce” type=”masonry” col_spacing=”normal” depth=”1″ depth_hover=”5″ ids=”462,42,17,123″ image_size=”medium” image_hover=”overlay-add” image_hover_alt=”zoom-long” text_size=”large” text_hover=”hover-slide”]

Klapki do otwierania i przesuwania

Małe dzieci są bardzo ciekawskie. Zawsze chcą wiedzieć, co kryje się za rogiem lub w zamkniętej szufladzie. Tę dziecięcą ciekawość wykorzystali twórcy książeczek z serii Touch and Lift i Slide and Find. Na stronach książek z tej serii znajdują się klapki, które należy otworzyć lub przesunąć na bok. Zobaczymy w tedy jakie słowo lub obrazek ukrywa się pod klapką. Ruchome klapki zawiera książka do nauki alfabetu po angielsku Slide and Find Animals i książka prezentująca pierwsze słówka dla dzieci po angielsku Touch and Lift First 100 Words.

[ux_products ids=”466,124,565,41″]

Elementy dźwiękowe

Książeczki do nauki nazw zwierząt po angielsku pozwalają nie tylko na pogłaskanie futerka zwierzątka na zdjęciu, ale także na posłuchanie nagrań dźwięków przez nie wydawanych. Przyciski pozwalające na odtworzenie dźwięków zwierząt znajdują się np. w książce Playful pets Woof.

[ux_products ids=”367″]

Puzzle

 Układanie puzzli to nie tylko świetna zabawa, ale także możliwość ćwiczenia koordynacji ręka-oko i nauka łączenia różnych elementów. W przypadku książek po angielsku puzzle mają jeszcze jedną zaletę: ułatwiają poznawanie języka obcego przez zabawę. Puzzle znajdziemy m.in. w książce do nauki alfabetu po angielsku My Awesome ABC Jigsaw and Book Set i Incy Wincy Spider Jigsaw and Book Set.

[ux_products ids=”131,459″]

Similar Posts

6 Comments

  1. Świetna propozycja dla młodych rodziców. Coś nowego, świeżego a przy tym genialnego w swojej prostocie 😉 dzieci również będą zachwycone 😉

  2. Mieliśmy już do czynienia z tymi ksiażeczkami bez wątpienia sa bardzo fajne, ciekawe i absorbujące dla malucha.,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.