Koszyk

Jak wykorzystać walentynki, by nauczyć dzieci nowego słownictwa po angielsku?

Jak wykorzystać walentynki, by nauczyć dzieci nowego słownictwa po angielsku?

 

Walentynki to święto, które w naszym kraju wzbudza różne emocje. Niektórzy chętnie je obchodzą, a inni… obchodzą szerokim łukiem. Dla wielu jest to okazja do wyznania miłości.  Mnóstwo ludzi uważa jednak, że święto zakochanych służy jedynie nabijaniu kasy producentom czekoladek i kwiaciarniom. Tak to wygląda w Polsce. W krajach anglosaskich z kolei walentynki są bardzo popularnym świętem obchodzonym przez większość ludzi. Biorąc pod uwagę, że nauka języka obcego nie może być oderwana od nauki kultury krajów, w których się go używa, temat walentynek powinien pojawić się podczas lekcji angielskiego dla dzieci w szkole i w domu. W jaki sposób wykorzystać walentynki do wprowadzenia nowego słownictwa po angielsku?

 

Wykorzystaj karty obrazkowe

 

Kolorowe karty obrazkowe do nauki angielskiego (ang. flashcards) przedstawiające postacie, zwierzęta i przedmioty podpisane w języku angielskim już od wielu lat są stosowane do prezentacji nowego słownictwa dla najmłodszych. Interesująca forma prezentacji słówek odwołująca się do pamięci wizualnej sprawdzi się nie tylko podczas wprowadzania nowego materiału, ale także podczas powtórek. Karty obrazkowe możesz wykorzystać na początku lekcji w klasie lub podczas nauki w domu.

 

Poczytaj książkę o walentynkach

 

Książeczki po angielsku dla dzieci to świetny sposób na naukę nowego słownictwa. W przypadku książek oryginalnych, także na pokazanie dziecku kultury krajów anglojęzycznych. Książeczka dla dzieci o walentynkach z pewnością zainteresuje małego czytelnika, który chciałby dowiedzieć się, jak to święto obchodzi się w Anglii lub w USA. Nie możemy jednak zapominać o dopasowaniu lektury do wieku dziecka. Najmłodsze maluchy z pewnością nie będą chciały słuchać długiej opowieści o historii walentynek. Krótka książeczka zapraszająca do zabawy w wyszukiwanie różnych przedmiotów na ilustracjach dostarczy im mnóstwo frajdy. W ten sposób temat walentynek przedstawiony jest w książce „I spy little hearts”. Na każdej stronie odnajdziemy polecenia w języku angielskim, by odszukać na obrazkach serca i inne rzeczy związane z tematem walentynek.

Pobaw się z dzieckiem w zgadywanki

 

Dzieci uwielbiają zagadki! Napisz zagadki, których rozwiązaniem są nowe słówka związane z walentynkami takie jak serce, czekoladki, miłość, róża czy pluszowy miś. Pamiętaj, by dopasować poziom trudności zagadek do poziomu znajomości języka obcego u dziecka. Jeśli dziecko potrafi już czytać i pisać, możesz napisać tekst zagadek na małych, walentynkowych serduszkach i poprosić o napisanie odpowiedzi pod spodem.

 

Stwórzcie razem kartkę walentynkową

 

Pierwsza szczenięca miłość zaczyna się już w przedszkolu. Choć dziecięce sympatie nie trwają długo, maluchy zwykle traktują je śmiertelnie poważnie. Pomysł stworzenia kartki walentynkowej z pewnością przypadnie do gustu wielu z nich. Wycięcie serca z czerwonego papieru ozdobnego i ozdobienie go kwiatkami to tylko jeden z pomysłów. Wszystko zależy od waszej kreatywności. Nie zapomnij oczywiście o zapisaniu po angielsku krótkiej wiadomości dla odbiorcy!  

 

0 z 5

I spy little hearts

27,00  19,99 
I SPY  LITTLE HEARTS Przedział wiekowy: 2 – 3 lata Seria: I spy Ilość stron: 26 strony twarde Wydawca: Scholastic  (2001) Język: English ISBN: 0-439-08331-1 Wymiary: 14,5 x 13 x 2 cm   https://www.youtube.com/watch?v=R33UQH18PzI  
Tylko 2 sztuki pozostały!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie...