cabin 1763512 640

Jak podczas wakacji uczyć dziecko języka angielskiego?

Na wakacje dzieci czekają przez cały rok. Koniec z odrabianiem lekcji i wczesnym wstawaniem! Witajcie godziny zabaw na dworze, wyjazdów nad wodę (nad morze lub przynajmniej na pobliski basen) i odpoczynku! A gdyby tak poświecić odrobinę tego wolnego czasu na naukę angielskiego? Wiele dzieci słysząc te słowa, skrzywi się z niechęcią. Taka reakcja najmłodszych nie świadczy jednak dobrze o ich dotychczasowych doświadczeniach z nauką języka obcego. Jeśli nauka angielskiego kojarzy się dzieciom jedynie ze wkuwaniem i żmudnym odrabianiem zadań, nic dziwnego, że nie chcą się uczyć. Tak jednak nie musi być! Jeśli połączymy naukę angielskiego z zabawą, dziecko nie będzie miało oporów, by poświęcić na nią trochę wolnego czasu w wakacje. Jak uczyć dziecko angielskiego podczas wakacji?

Na wyjeździe zagranicznym

Jest to zdecydowanie najdroższa opcja, ale przynosząca najwięcej efektów. Człowiek otoczony ze wszystkich stron językiem obcym, przyswaja go w sposób naturalny m.in. próbując zrozumieć wiele rzeczy z kontekstu. Taka metoda nauki jest najbardziej naturalna, zwłaszcza dla dzieci, które jeszcze niedawno uczyły się w ten sposób języka ojczystego. Wyjazd do kraju anglojęzycznego to przede wszystkim mnóstwo atrakcji takich jak zwiedzanie i poznawanie innej kultury, a nauka odbywa się niejako przy okazji. Na taki wyjazd możecie wybrać się z całą rodziną albo zapisać dziecko na wyjazd grupowy z biura podróży lub szkoły językowej. Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, warto zachęcać dziecko, by wykorzystało ten czas na sprawdzenie swoich umiejętności w kontakcie z obcokrajowcami np. robiąc zakupy. Twój maluch będzie niesamowicie dumny, widząc, że dał radę dogadać się po angielsku!

Na wakacyjnym kursie stacjonarnym

Podczas wakacji wiele szkół językowych prowadzi kursy angielskiego dla dzieci. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na wakacyjny wyjazd do kraju anglojęzycznego, taki kurs może być świetnym rozwiązaniem dla ciebie. Pamiętaj jednak, by mądrze wybrać! Zwróć uwagę na metody stosowane przez lektorów w danej szkole zmuszanie dzieci w tym wieku do wkuwania na pamięć słówek jest wykluczone!) oraz opinie rodziców (zapytaj znajomych lub poczytaj opinie w internecie) i dzieci (przyjrzyj się, czy przychodzące na zajęcia dzieci wyglądają na zadowolone). Jeśli dobrze wybierzesz, dziecko nie będzie narzekać, a wręcz przeciwnie, ucieszy się, że nie musi nudzić się w domu.

W domu

Najprostszą, choć wymagającą najwięcej kreatywności opcją nauki angielskiego podczas wakacji jest uczenie dziecka w domu. To ty decydujesz, w jakich godzinach zamierzasz uczyć dziecko i ile czasu na to poświęcisz. Jak uczyć dziecko angielskiego w domu? Najłatwiej zacząć od wykorzystania znanej kopalni wiedzy na ten temat, jaką jest internet. Znajdziesz tam wiele piosenek po angielsku, które możesz śpiewać razem z dzieckiem, bajek do nauki angielskiego, gier językowych i pomysłów na językowe zabawy. Jeśli nie chcesz, by twoje dziecko kompletnie wsiąknęło w wirtualny świat, poczytaj razem z pociechą książeczki po angielsku dla dzieci. Ciekawe historyjki, nowe słówka ilustrowane kolorowymi obrazkami i elementy interaktywne nie pozwolą twojemu dziecku się nudzić, zapewnią naukę i rozrywkę, a czas wakacji zostanie wykorzystany przyjemnie i pożytecznie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.