czytać dzieciom książki e1547191806748

Dlaczego lepiej czytać dzieciom książki z krajów anglosaskich, zamiast książek pisanych dla celów edukacyjnych?

Na rynku znajdziemy dzisiaj wiele książek po angielsku dla dzieci. W tym celu wystarczy wybrać się do Empiku, księgarni językowej, albo przejrzeć ofertę sklepów internetowych. Wśród dostępnych pozycji znajdziemy zarówno powieści i poradniki dla dorosłych, jak i książki dla dzieci w języku angielskim. Wiele z nich to specjalne wydania przeznaczone dla celów edukacyjnych, przedstawiające uproszczoną historię i słownictwo dopasowane do poziomu zaawansowania znajomości języka. Choć może się wydawać, że takie edukacyjne historyjki sprawdzą się najlepiej w nauce języka obcego, to w rzeczywistości warto skierować swoją uwagę do działu z oryginalnymi książkami z krajów anglosaskich. Ta zasada dotyczy także bajek i historii przeznaczonych dla dzieci. Dlaczego warto wybrać oryginalne książki po angielsku dla dzieci?

Dziecko ma możliwość nauki języka obcego w podobny sposób jak języka ojczystego

Małe dziecko najlepiej nauczyć języka obcego stosując metody podobne do tych, używanych podczas nauki języka ojczystego. Czytanie dzieciom książek oraz nazywanie przedmiotów i postaci na obrazkach pomagają wielu rodzicom nauczyć dziecko pierwszych słów. Oryginalne książki po angielsku dla dzieci są często wykorzystywane w tym celu przez anglojęzycznych rodziców. Warto więc zastosować te praktyki w nauce języka obcego i uczyć dziecko angielskich słówek na tej samej zasadzie. Jeśli te książki sprawdzają się w krajach anglosaskich, być może dobrze byłoby wypróbować je również u nas?

Książeczki dla dzieci po angielsku z krajów anglosaskich uczą o innej kulturze

Jakie święta obchodzone są w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, czy Stanach Zjednoczonych? Jakie zwyczaje wiążą się z Halloween? Czy Walentynki i Boże Narodzenie w innych krajach obchodzone są tak samo jak w Polsce, czy są tutaj jakieś różnice? Najlepszym źródłem pozwalającym na poznanie innej kultury są książki, zwłaszcza te oryginalne. Czytając historie o zagranicznych zwyczajach, możemy opowiedzieć dziecku o różnicach międzynarodowych i międzykulturowych. Taka nauka pozwala pokazać dziecku różnorodność świata i wyjaśnić mu, że inność jest czymś naturalnym i nie musimy się jej bać. Krzewienie tolerancji warto rozpocząć już od najmłodszych lat.

Dzięki książkom z krajów anglosaskich dziecko poznaje historie nieznane w Polsce

Oferta książek dla dzieci wydanych w Polsce często nie wystarcza najmłodszym, którzy lubią słuchać wciąż nowych historyjek. Czytając codziennie dziecku nową książkę, w pewnym momencie zorientujemy się, że przeczytaliśmy już wszystko, co pasuje do wieku naszego dziecka i jest zgodne z wyznawanymi przez nas wartościami (niestety, treść niektórych książek dla dzieci wydanych w Polsce budzi słuszne wątpliwości wśród rodziców). Książki po angielsku dla dzieci to nowe opowieści, często niedostępne w Polsce.

Kilka naszych propozycji książkowych od czego warto zacząć:

 

 

Designed by Prostooleh

Similar Posts

8 Comments

  1. Nie orientuję się jak to jest z książeczkami dla dzieci, ale za moich czasów to nie było mowy o takich pięknych wydaniach.

  2. Książka to książka. Ważne, aby rodzice w ogóle po nie sięgali i zachęcali dzieci do czytania, a w dzisiejszych czasach trudno z tym bywa..

  3. Tak, jak najbardziej jest za oryginalnymi książkami. Kupuję dzieciom zarówno brytyjskie jaki amerykańskie czy szwedzkie książki. Język naturalny najlepszy do nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.