czytanie książek po angielsku e1547212397629

Dlaczego książki po angielsku mogą być dla dzieci bardziej atrakcyjne niż bajki w tv?

 

Uzależnienie od urządzeń ekranowych (telewizora, komputera, czy telefonu) to zmora naszych czasów. Wiele osób spędza cały wolny czas przed telewizorem lub komputerem, zapominając całkowicie o aktywności ruchowej i zaniedbując kontakty z rodziną i przyjaciółmi. Jeśli nie chcemy, by nasze dzieci powielały takie wzorce
w dorosłym życiu, musimy już teraz kształtować u nich zdrowe nawyki. Włączenie bajki w tv to najłatwiejsze rozwiązanie na nudę, zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Niestety, ślęczenie całymi dniami przed telewizorem może mieć negatywny wpływ na rozwój intelektualny i społeczny dziecka, nie wspominając nawet o kształtowaniu niezdrowych nawyków. Warto poszukać alternatywy. Taką alternatywą może być czytanie książek po angielsku. Dlaczego książki po angielsku mogą być dla dziecka bardziej atrakcyjne od bajki w tv?

 

Czytanie książek to okazja do spędzenia czasu z mamą lub tatą

 

Rodzice często włączają dziecku bajkę, by móc przez jakiś czas odpocząć od dziecka. Z tego względu podczas oglądania dziecko zwykle siedzi samo, a rodzice jedynie co jakiś czas kontrolują, co robi. Choć maluch powinien nauczyć się, że rodzice nie mogą zajmować się nim non stop. To czas spędzony z mamą i tatą ma dla niego zawsze największą wartość. Wspólne chwile z książką pozwalają dziecku cieszyć się pełną uwagą mamy lub taty. Pogłębienie relacji między rodzicami a dziećmi, okazja do rozmowy i okazanie zainteresowania dzieciom – żadnej z tych rzeczy nie zastąpi animowana kreskówka.

 

Książki zapewniają większy stopień interaktywności niż bajki animowane

 

Choć początkowo dziecko może być zafascynowane kolorowymi postaciami w tv i szybko zmieniającą się akcją, siedzenie bez ruchu może łatwo się znudzić. Siedzenie nieruchomo i patrzenie w ekran nie jest atrakcyjne dla maluchów, które potrzebują ruchu i chcą poznawać świat wszystkimi zmysłami. Współczesne książki dla dzieci są lepiej dostosowane do tego etapu rozwoju. Dotyczy to zwłaszcza książeczek sensorycznych. Książeczka dotykowa do nauki angielskiego pozwala nie tylko posłuchać historyjki i obejrzeć obrazki, ale także pogłaskać futerko zwierzątka na obrazku, otworzyć klapkę i znaleźć ukryty prezent albo posłuchać, jakie dźwięki wydają zwierzęta na obrazkach. Interaktywne elementy nie tylko zwalczają nudę, ale także wspomagają rozwój zmysłów u dziecka.

[ux_custom_products cat=”sensoryczne” products=”” columns=”6″]

 

 

 

Dziecko zdobywa nowe umiejętności i może od razu się nimi pochwalić

 

Zalety książek dla dzieci opisane powyżej dotyczą nie tylko książek po angielsku, ale także tych polskojęzycznych. Istnieje jednak zaleta, którą mają jedynie książeczki po angielsku dla dzieci. Jest to wspieranie nauki języka obcego. Z pewnością stanowi to zaletę w oczach rodziców, ale czy zwiększa atrakcyjność dla dzieci? Jak najbardziej! Małe dzieci lubią uczyć się nowych rzeczy. Lubią również chwalić się nowymi umiejętnościami. Czytanie książek po angielsku z mamą lub tatą pozwala maluchom od razu pokazać rodzicowi, czego się nauczyły. Jeśli po poprawnym nazwaniu przedmiotu po angielsku lub wskazaniu go na rysunku dziecko otrzyma pochwałę, będzie pękało z dumy i pokocha wspólne czytanie! 

Similar Posts

6 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.